ALL THE WAY

“If you’re going to try, go all the way.
Otherwise, don’t even start.” CHARLES BUKOWSKI

CLIMBER B.C. 2015-2016 koleksiyonuna ait çıkış noktası Bukowski’ye ait özel dizeler. Yaşamın içinde gerçekten yapmak istediklerimiz için en ısrarcı biçimde istekli olmak ve o doğrultuda ilerlerken kaybedeceğimiz ne olursa olsun yola devam etmenin anlamıyla ilgili bir yol haritası.

Yeni bir sezon ve yeni bir anlatım içeriği ile CLIMBER B.C. koleksiyonu yine özel detay ve farklılıklarla ciddi bir sunum sergiliyor. Güncel ve yenilikçi çizginin konforlu ve şık anlatım biçimini tercih eden CLIMBER B.C. koleksiyonları ve tasarımları, yine yeni dönemin en özel renk, form ve materyal bileşkesiyle yeni bir stil tavrı ortaya koyuyor. Şık, seçici, elit ve farklı duruşuyla ortaya koyduğu estetik; tutkunlarına ve bu çizgiyi benimseyen her bireye farklı, nitelikli ve oldukça fazla seçenek sunuyor. İş dünyasına ait neo-klasik tavır, öncü ve lider tüm erkek giyim markalarıyla daha etken ve farklı bir perspektif sunarken, CLIMBER B.C. bu çizgiye kendi marka kimliğinin yansımasıyla daha renkli alternatifler getiriyor.

Markanın en özel yanı, farklı yüzeyli ve özel yünlü kumaşlardan oluşan yeni formlarda fit ve slim kalıplardan hazırlanan ceket ve pantolon takımları ile tek ceket ve farklı uyum estetiği ile müthiş dengeler sunan, çizgili ve mimari referanslardan alıntılar yapan yeni ekose ve kare desenlerden oluşan zevkli pantolonlar. Düz ve keskin çizgilerden seçilmiş dar yakalı beyaz ve armürlü gömlekler, twill, filafil, melanj, karışımlı, pamuk ve yün gömlek koleksiyonları bu kış koleksiyonuna ait özel tasarım yüzeylerini ifade ediyor.

Paçası daralmış yünlü gruba ait pantolonlar, monopeto kapamalı tek ve çift düğmeli gri, lacivert, siyah-kahve ceketler, özel bot ve çime arsındaki formlar ve farklı tasarım harikası özel deri ayakkabılar ile yine aynı stil tavrıyla formlanan deri kemerler, bu müthiş uyuma farklı bir seçkinlik kazandırmakta.

Yün ve makro karışımlı dokuma tekstürlerden formlanan trenchcoat, kaban, palto ve kaban-ceket arası yeni kısa form dış giyim tasarımları, eski dönem Avrupalı şairler ve yazarların portrelerinde rastladığımız görkemli yaka formlarına sahip palto ve kabanların yeni yorumları, Bukowski’ye ait ALL THE WAY söylemi, koleksiyona yönelik deneysel estetik için itici bir güç oluşturuyor. Aynı anda müthiş bir esin kaynağı da oluyor Bukowski’nin tüm kelimeleri.

Başka bir anlamda, renk kombinasyonları, kumaş ve desen uygulamaları, baskı ve grafiklerde yenilikçi deneysel tavır ön plana geçti. Naturel kumaş ve tonlamalar, techno yüzeyli tekstürlerle birleşti. Koyu renklerle özellikle çikolata kahverengi, karbon ve kömür siyahı, kızıl pembe, lacivert ve kurşuni tonların bir arada kullanıldığı kombinasyonlar ön planda.

Ve başka bir yenilik. CLIMBER B.C. elit ve seçiçi iş dünyasına yönelik özel seçenekler sunarken, özellikle bu gruba ait CLIMBER B.C. JEANS yine sezonun en şık ve exclusive denim pantolonlarını sunuyor. Çift yüzeyli indigo zeminler, özel homojen yıkamalar ve farklı lokal efektli yıkamalar, koyu lacivert, antrasit siyah, koyu kahve yıkamalı pamuk pantolonlar, yün ve indigo karışımlı özel jean pantolonlar, likralı jean seçenekler, petrol ve yeşile dönen indigo jean tasarımlar, benimsediğimiz kalıp ve formlarla bu kez daha kusursuz.

Deri ve metal aksesuarlarla detaylanan jean tasarımlarındaki farklı geometrik kesimler de sezonun jean kapsamında ortaya koyduğu yeniliklerden. Kadife ve yıkamalı kadife pantolonlarlar, özel kalın triko ve örme gruplarıyla weekend grupları için başka bir elitist tavır getirirken, yine countryside, neo-folk, smart casual tavırlarda başka bir soluk oluşturuyor ve zengin bir tasarım kültürü getiriyor kış sezonuna hazırlanan bireylere.

Ve yeni bir alt marka: CLIMBER B.C. BLACK. Stil ve moda trendleri konusunda kendine ait özel bir yaklaşımı olan ve stil konusunda öncü, renk yerine monokrom tonları ve özellikle siyahı tercih eden genç kuşağın markası. Yeni bir grubu CLIMBER B.C. dünyasına taşıyan bu yeni alt marka, ilk sezonu olarak 2015-2016 dönemini benimsiyor. Ve ilk kez PITTI UOMO atmosferinde sunumu yapılan bu alt marka, kendi konumuyla daha çok dinamik kentlerin, moda konusunda sözü olan genç kuşağa tasarımlar sunuyor. Oldukça hareketli, deneysel ve contemporary fashion olarak kendini anlatan bu çalışma, CLIMBER B.C. BLACK projesiyle kendini tanımlıyor.

Avangart, android, fütüristik, narsist bir ifade biçimi olan bu alt markanın siyah denim pantolonları, kalın ve özel tasarım triko kazakları, özel grafik baskılarıyla biçimlenen sweatshirt tasarımları, özgün ve yeni anlayıştaki palto, pardesü ve ceketleriyle oldukça iddialı. Genç, dinamik, protest bir tavrı var. Özel bot ve ayakkabılar bambaşka bir CLIMBER B.C. dünyası çiziyor. Yeni bir gruba seslenen bu alt marka, çok yakında gençlerin en özgün olduğu dünya kentlerinde yerini alacak.

Kendine ait belirgin bir grafik anlayışı olan CLIMBER B.C. BLACK, tasarım detaylarını maksimumda hissettiren, yüksek moda algısıyla formlanan seçenekli ve odak bir koleksiyona sahip. Özellikle baskılı denim gömlekler, dar ve klasik yeni estetikle formlanan beyaz, siyah, gri ve antrasit gömlekler, triko aksesuarlar, avangart ayakkabı ve botlarla en özel deri yüzeyleri bir araya getiren bir oluşum. Farklı, başka bir dünyanın estetiği.